Škola, základ života

Tradice je tradice, a tak 21. 6. 2022 proběhl Den divadla Gymnázia pod Svatou Horou. Jednalo se již o 13. ročník této akce, kdy si studenti z jednotlivých tříd připravili v průběhu školního roku krátká představení podle vylosovaného tématu a druhu zpracování. K vidění byl kromě činohry také balet, groteska, opereta aj. A právě v Den divadla nastal čas, aby je zahráli. Nejprve svým spolužákům na odpolední generálce a večer rodičům, příbuzným, přátelům a příznivcům našeho gymnázia.

Letošní ročník nesl název „Škola, základ života“ čili spojujícím prvkem vystoupení bylo ukázat komické i dramatické situace ze školního prostředí. A bylo opravdu na co se dívat! Všechny třídy odvedly na svých vystoupeních kus práce a diváci mohli obdivovat brilantní herecké výkony, zajímavé zápletky a krásné kostýmy, kulisy a rekvizity. Navíc téma nabízelo exkluzivní pohled do zákulisí učitelské profese, která je velmi specifická, a ti starší samozřejmě měli možnost zavzpomínat na svá studentská léta.

Součástí programu byla také humorná scénka žáků Základní umělecké školy Antonína Dvořáka.

Na závěr jako každý rok proběhlo vyhlášení vítězných představení v kategoriích Cena diváků, Cena ředitele školy a Cena odborné poroty. Ruku na srdce, všechny inscenace se náramně vydařily, jedna byla lepší než druhá, a tak bylo skutečně obtížné vybrat tu vítěznou.

Aplaus, který se nesl v průběhu večera několikrát příbramským divadlem, naznačoval, že diváci si večer vskutku užili. Jsme rádi, že publikum ocenilo práci studentů i pedagogů. Moc děkujeme všem, již se zasloužili o letošní Den divadla, který byl poctou divadlu, práci pedagogů i naší školy Gymnázia pod Svatou Horou. Jmenovitě děkuji Mgr. Romanu Káčerkovi, absolventovi gymnázia Jakubu Krajskému za fotografování a skvělé moderátorské dvojici, též našim milým absolventům, Jakubu Tesárkovi a Tobiáši Luftovi.

Alžběta Neporová 2.C


Projekt Den divadla 2022 – Škola, základ života byl realizován s finanční podporou Města Příbram.