Tradiční Mísečky

Naše gymnázium již tradičně umožnilo studentům tříd 3. A, 1. C zúčastnit se lyžařského výcviku v krkonošských Horních Mísečkách. Zájem studentů o kurz byl překvapivě vysoký. Celý týden od 16. do 23. března nás doprovázelo slunečné počasí a samozřejmě bohatá sněhová nadílka. První den nás hned po příjezdu přepadlo lehčí sněžení, ale i přesto jsme se vydali na běžky. Vypravili jsme se s doprovodem neunavitelných tělocvikářů Jitky Charyparové, Libora Valíčka, Pavla Sedláčka a s energickou vychovatelkou Annou Přibylovou.

Denní program nám kantoři sestavili tak, že dopoledne jsme trávili na sjezdovkách v areálu Medvědín, poté následoval vždy vynikající oběd, po obědě krátký odpočinek a poté běžkařský výcvik. Dva dny jsme si udělali výlet na sjezdovky v areálu sv. Petr, kde jsme si užili také krásné sjezdování a měli jsme možnost se pozdravit a vyfotit s Richardem Genzerem. Odpolední běžkování bylo den ode dne náročnější, přesto jsme zvládli dojet na Vrbatovu chatu, jeden den jsme dokonce na běžkách soutěžili v biatlonu.
Po náročných sportovních aktivitách přišly večerní týmové hrátky s vychovatelkou paní Přibylovou. Vymyslela nám vždy aktivity, které nás příliš nevyčerpávaly, takže nám zbyly síly i na diskotéku. Večery byly vždy velmi zábavné, plné radosti a příjemné atmosféry.
I přes pár úrazů jsme si výcvik všichni včetně našich učitelů velice užili.
Karolína Canincová, 3. A