Přeborníkem České republiky v odbíjené středních škol

je pro školní rok 2018/2019 družstvo chlapců Gymnázia pod Svatou Horou. Skvělý úspěch vybojovali na republikovém finále v krásném jihočeském městečku Jindřichově Hradci. Postupně dokázali zvítězit ve dvou utkáních základní skupiny nad družstvem SPŠ SE a VOŠ Liberec (25:17 a 25:25:15) a SPŠ Reslova Ústí nad Labem (25:17 a 25:17) a překážkou pro ně nebyl ani semifinálový soupeř z Gymnázia Česká Třebová (25:15 a 25:19).

Vyvrcholením turnaje bylo finále, do kterého se kromě našich chlapců kvalifikovalo i družstvo SPŠ SE a VOŠ Liberec, tedy družstvo, se kterým jsme se již jednou v turnaji utkali. Role mírných favoritů, po vítězství nad stejným soupeřem ve skupině, nám v prvním setu svazovala ruce. Utkání bylo dlouho vyrovnané, protože naši chlapci se stále nemohli zbavit trémy. První set jsme i přesto dotáhli k vítězství v poměru 25:20. A tak i díky povzbuzování spolužáků, kteří za námi na finálové utkání přijeli z Příbrami se ve druhém setu podařilo odhodit veškeré zábrany a zbytek utkání byl již zcela v naší režii. Rychle jsme vedli 15: 4, dále 19:8 a do hry se dostali všichni náhradníci. Výsledek druhého setu 25:15 znamenal celkové vítězství a velkou euforii.

Na skvělé reprezentaci Gymnázia pod Svatou Horou se podíleli tito hráči: Baník Martin, Baláž Radek, Bambas Šimon, Dlouhý Tomáš, Riesz Martin, Rosenbaum Daniel, Ureš Filip, Ureš Jakub, Vochoska Vojtěch, a Švejnoha Marek.

V celém turnaji neztratilo naše mužstvo ani jeden set a kvalita našeho výkonu byla korunována dvěma individuálními oceněními. Nejlepším nahrávačem celého turnaje byl vyhlášen Daniel Rosenbaum a nejlepším smečařem Filip Ureš. Na tomto výsledku má největší podíl skvělá práce Volejbalového klubu Příbram a především práce trenérů Daniela Rosenbauma a Romana Ostrýže. Moc děkujeme za spolupráci klubu, který chlapce tak báječně vychoval. Přejeme klukům mnoho zdaru tento víkend, kdy budou bojovat o další národní titul, tentokrát v klubové soutěži v Praze.