Ohlédnutí za adaptačním kurzem 1. A a 2. A

Hned v prvním týdnu školního roku se vydali naši nováčci z 1. A a studenti 2. A na seznamovací kurz na Šumavu do Nových Hutí.

První dva dny se každé třídě věnovali psychologové z neziskové organizace Magdaléna, kteří se měli zaměřit na sblížení a zlepšení třídního kolektivu. Ti měli pro nás připravené různé hry a úkoly zaměřené na spolupráci a komunikaci.

Avšak od středy měli již vše „pod taktovkou“ naši učitelé. Den jsme zahájili dopoledním výletem za krásami národního parku Šumava. Autobus nás dovezl k jelenímu a rysímu výběhu a odtud jsme pokračovali na Jezerní slať. V odpoledních hodinách čekal 1. A sportovní program a 2. A si pro ně mezitím připravovala překvapení na noční program. Po večeři se 2. A maskovala na stezku odvahy, kterou si pro ně připravovala již od konce srpna, a učitelé mezitím zabavovali 1. A v jiné místnosti. Když bylo vše připravené, všichni na svých místech, učitelé oznámili našim novým spolužákům, že je čeká procházka lesem, stezka odvahy. Na konci byla pro každého připravena sladká odměna. A nejenom to, také jsme se poté všichni mohli podívat pomocí teleskopu na noční oblohu a krásně vidět Saturn.

Čtvrteční ráno jsme začali orientačním závodem. Při běhání do kopce jsme se po ránu pořádně protáhli a probudili. Odpoledne jsme se vydali všichni za odměnu do cukrárny, kde si každý mohl koupit něco dobrého.

Večer jsme vyhodnotili celý kurz a poté už následovala diskotéka, pro ty, kteří na ni nechtěli, byl připraven večer plný společenských her.

V pátek dopoledne jsme se všichni vrátili domů, abychom si odpočinuli a po víkendu mohli jít s novým elánem do školy.

Aneta Eiseltová, 2. A