Ohlédnutí za adaptačním kurzem 1. C a 3. A

Dne 3. 9. jsme se sešli ráno na parkovišti pod Svatou Horou a bedlivě sledovali své nové spolužáky. Když přijely autobusy, nastoupili jsme jako vždy (šprti dopředu, ostatní dozadu) a vyrazili do rekreačního centra Radost. Myslím, že všechny potěšilo, že jsme spali na pokojích a ne v chatkách.

Po ubytování přijeli dva profesionálové na vytváření kolektivu a hráli s námi seznamovací hry a zkoušeli naši důvěru k sobě navzájem. Všechny hry nás moc bavily. Odpoledne se umoudřilo počasí a mohli jsme hrát další hry venku. Z nich nás nejvíce zaujala hra na prince a princezny, ve které jsme museli hledat svou vysněnou polovičku. Večer nám dovolilo rekreační centrum Radost uspořádat diskotéku, ale byli jsme trošku nesmělí, takže to byla diskotéka vcelku sedavá.

Druhý den jsme ráno probírali v třídním kruhu, co jsme dělali o prázdninách, a většina z nás zjistila, že se radši budeme učit, neboť jsme byli poprvé na brigádě, ale nikoho z nás manuální práce příliš nezaujala. Poté jsme opět hráli seznamovací hry. Zbyl i čas na míčové hry s učiteli, to byla docela legrace. Odpoledne jsme nasedli do autobusů a vyrazili se chystat na první skutečně školní den.

Adaptační kurz jsme si všichni moc užili, mohl by být i delší, neboť program, který byl pro nás připraven, byl velmi zábavný a zajímavý.

Amálie Vacková, 3. A