Kurz sebeobrany

Dne 21. března se studenti ze tříd 4. A a 2. C zúčastnili kurzu sebeobrany za přítomnosti dvou kantorů, paní Malátkové a pana Káčerka. Celá akce se konala ve Sportovní hale v Příbrami. Tam se nám věnovali dva lektoři bojového umění Krav maga, Ondřej a Jan. Přátelsky představili sebe i základy bojových technik a výcvik mohl začít.

Nejdříve jsme se lehce zahřáli pohybovými aktivitami s prvky již zmíněné sebeobrany a poté jsme se protáhli. V rámci výuky nám byly poskytnuty makety nožů a boxerské bloky.
Stručně nám bylo vysvětleno, jak se před útočníky bránit nejen fyzicky, ale i psychicky. Dále výuka zahrnovala defenzívu proti agresorům jak s noži, tak i bez nich. Seminář se také zaměřil na útoky škrcením ve stoje a na zemi.
Ke konci byl prostor pro dotazy, které nám lektoři názornou ukázkou zodpověděli. Nejenom díky jejich velice vstřícným postojům jsme si celé dopoledne velmi užili a získali spoustu nových znalostí a dovedností v oblasti obrany sebe samého. Jsme všichni moc rádi, že jsme se kurzu mohli zúčastnit. Ze semináře jsme odcházeli sice s unavenými těly, ale s úsměvy na tváři.
Barbora Vopičková, Tereza Motejlová, 4. A