Gymnázium pod Svatou Horou se zapojilo do celoevropské akce Erasmus Days

Ve čtvrtek 10. října 2019 jsme se dvěma aktivitami organizovanými na naší škole připojili k akci celoevropského významu – Erasmus Days. V rámci projektového dne se studenti mohli v průběhu 5. a 6. vyučovací hodiny seznámit s vybranými proběhlými a probíhajícími projekty v programu Erasmus+, které na naší škole probíhají. Studentské projekty prezentovali spolužákům jejich vrstevníci, kteří jsou do nich osobně zapojeni. Stranou nezůstali ani vyučující – několik z nich představilo studentům projekt učitelských mobilit s názvem „Společně změníme školu“.

Na dopolední projektové vyučování navazovala odpolední konference uspořádaná jako závěrečný výstup učitelského projektu „Společně změníme školu“. Vyučující, kteří v rámci projektu vycestovali do zahraničí na školení nebo za účelem stínování na jiné škole, si pro všechny přítomné připravili krátké vystoupení shrnující danou mobilitu. Součástí konference byla také prezentace sborníku materiálů, které vznikly právě díky uskutečněným výjezdům.

Tato akce, stejně jako i množství projektů podpořených z programu Erasmus+, které na Gymnáziu pod Svatou Horou proběhlo, probíhá či je těšně před zahájením, svědčí o mimořádné aktivitě jak studentů, tak i vyučujících. Vždyť do projektu „Společně změníme školu“, který skončí 31. října 2019, bylo zapojeno 10 vyučujících z celkem 30 pedagogických pracovníků školy. A stejné množství se zúčastní i projektu „Učitelství pro 21. století“, který se rozběhne 1. listopadu.

PhDr. Jakub Konečný, PhD.