Erasmus+ výjezd do Španělska

Část studentů přihlášených do projektu Erasmus+ dostala možnost vycestovat do Španělska.

Na letiště jsme dorazili s úsměvem a i přes mírné zpoždění letu nám úsměv do Manresy vydržel. Zbytek neděle jsme už strávili v hostitelských rodinách, se kterými jsme si šli prohlédnout centrum města nebo se podívat na středověký trh.

Ve škole pak každý tým představil svou předem připravenou prezentaci a mohli jsme se vrhnout na vytváření našich osobních Europasů, ty jsme jako výsledek naší práce přivezli do ČR.

Středa nám do „slunného“ Španělska přinesla 15 cm sněhu. Všichni společně jsme navštívili Gironu, historické město, kde se například natáčel seriál Hra o trůny a měli jsme šanci nahlédnout i do místní univerzity.

V Barceloně nás čekala prohlídka bývalé továrny na zpracování textilu, ve které nyní sídlí kulturně vzdělávací centrum. Zde jsme vyslechli přednášku o moderním umění a zúčastnili se workshopu zaměřeného na vytváření podnikatelských záměrů.

Naší další zastávkou bylo rodinné vinařství na hrádku z 9. století, ve kterém žije již pětatřicátá generace majitelů. Poté jsme vyrazili na nedaleký masiv Monserratu. Počasí už bylo opravdu jarní a tak jsme rychle zapomněli na chladné noci i promoklé boty.

Náš pobyt jsme uzavřeli na společné pizza party.

Velmi těžce jsme se loučili s prostředím i s hostiteli.

Před odletem jsme ještě stihli v Barceloně navštívit chrám Sagrada Família navržený Antoniem Gaudím a po letu plném vzpomínání jsme v pořádku dorazili na Letiště Václava Havla.

Majda Procházková, 4. A