Nehodou to začíná

Ve středu, 20. února 2019, se žáci tříd 3. C a 5. A zúčastnili v kinosále Divadla Antonína Dvořáka výukové projekce  Nehodou to začíná.

Jak už název přednášky napovídá, jednalo se o problematiku automobilových havárií. Tuto přednášku si připravila pro studenty společnost Dekra, která s tímto projektem objíždí celou Českou republiku a již navštívila více než 200 měst.

Studenti byli zábavnou formou nejprve poučeni o tom, jak se chovat při řízení auta, aby nedošlo k dopravní nehodě.  V další části programu následovaly rady, jak se zachovat, když k dopravní nehodě dojde.

Přednášející měli pro studenty připravená videa simulující skutečné případy havárií nebo ukázky tzv. crash testů. Během přednášky se vystřídalo několik odborníků včetně záchranáře hlavního města Prahy, který pomocí názorné ukázky vysvětlil základy první pomoci při autonehodě.

Studenti se tak díky tomuto projektu dozvěděli mnoho důležitých informací o tom, jak se chovat či nechovat za volantem nebo při nehodě. V budoucnu tyto poznatky určitě využijí.

Zuzana Heřmanová, 3 . C