Láska s láskou aneb beseda se senátorem

Dne 6. 2. 2019 se na Gymnáziu pod Svatou Horou uskutečnila beseda s panem senátorem Mgr. Václavem Láskou. Akce měla přínos především pro studenty společenskovědních seminářů.

Pan senátor nebyl ani zdaleka tak formální a strojený, jak jsem se u někoho jeho postavení obávala. Přesně si uvědomoval, jaké posluchačstvo před ním sedí, jak velký přehled a jaké zkušenosti s politikou mohou studenti mít – mluvil lidsky, vtipně a přímo. Velice se mi líbilo, že nám prostor na otázky dával v průběhu celé besedy, ne až na konci. Žádnému tématu se nevyhýbal; promluvil o své kariéře před usednutím do senátorského křesla, o svém vztahu k senátorskému mandátu, o plánech do budoucna a o svém politickém vlivu, hodnotách a úspěších. Přiblížil nám i fungování senátu jako celku a jeho provázanosti s dalšími státními orgány. Rovněž ukojil náš zájem o aktuální kauzy.

Řeč magistra Lásky na mě silně zapůsobila. Litovala jsem každičké otázky, kterou jsem mu pro nedostatek času nestihla položit, a poprvé v životě proklínala zvonek končící vyučovací hodinu. Prostě jsem Mgr. Lásku poslouchala s láskou.

A mohu-li soudit dle závěrečného potlesku, byli besedou nadšeni i ostatní přítomní studenti Gymnázia pod Svatou Horou.

Velký dík, pane senátore, za to, že jste si na nás udělal čas, stejně tak děkuji našim učitelům, že nám besedu zprostředkovali.

 

Barbora Bílá, 6. A