Nabídka pro studenty – Letní akademie Discover

Letní akademie Discover je týdenní vzdělávací program pro aktivní středoškoláky ze Slovenska, Česka i celého světa. Minimální věk je 15 let a letošní maturanti se mohou také ještě zúčastnit. Naše turnusy se konají celý srpen v rekreačních střediscích na Slovensku a v Čechách. Vaši studenti si na Discoveru mohou vyzkoušet jaké to je studovat rozmanité vysokoškolské předměty pod vedením zkušených lektorů z českých, slovenských i zahraničních univerzit (např. Oxford, Cambridge, Harvard, Yale). Kurzy jsou vedené interaktivně pomocí diskuzí nebo experimentů a jejich cílem je především rozvoj kritického myšlení a schopností. Každý student si vybere kurzy podle svých preferencí, nabízíme předměty od literatury a imunologie, přes filosofii a debatu, až po experimentální částicovou fyziku a umělou inteligenci. Kromě kurzů se na Discoveru konají také workshopy, založené na praktických schopnostech, jako je například meditace nebo workshop ekonomické gramotnosti a hospodaření s penězi.

Discover není jen letní akademie, ale také komunita navzájem se inspirujících lidí. Studenti se během roku mohou zúčastnit různých webinářů, zapojit se do Discover oddílů, stáží nebo mentoringu. Díky této skvělé komunitě se mnoho středoškoláků na Discover rádo vrací, ať jako studenti nebo později jako organizátoři a lektoři.

Velice nám záleží na tom, aby se Discoveru mohl zúčastnit každý, kdo má chuť se naučit něco nového, bez ohledu na jeho finanční situaci. Letní akademie Discover je proto neziskový projekt a všichni členové lektorského a organizačního týmu jsou dobrovolníci. Všem studentům také nabízíme možnost stipendií.

Podrobnější informace – text pro studenty

Podrobnější informace – text pro rodiče