Jak uspět v soutěži, která se nekoná

Je listopad 2020, plánovaná mezinárodní soutěž v angličtině Best in English 2020 se odkládá na leden 2021. Vzhledem k pandemické situaci na celém světě a mimořádným vládním opatřením se ruší i tento termín a posouvá na listopad 2021. Třetí termín se uskuteční a stojí za to. Jako obvykle je to 60 minut se sluchátky a obrazovkou počítače, úkoly na porozumění textu i mluvenému slovu. Cítíte se asi nicotně, když proti Vám soutěží dalších 17 222 studentů z téměř šesti stovek škol a 32 zemí. A jak se cítíte, když skončíte ve dvacítce nejlepších z ČR a v šedesátce nejlepších z celého světa?

Zeptejte se Jakuba Tesárka, studenta ze 6.A. Jeho náklonnost k angličtině ho dovedla až sem, pouhé čtyři body za celkovou vítězkou. Získal 116,5 bodů z 125 možných a zařadil tak jméno našeho gymnázia mezi jména jiných známých středních škol. Jeho čtrnácté místo v ČR je obrovským úspěchem, ke kterému mu moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Mimochodem, vítěz vedlejší kategorie, nejlepší student s rodilým mluvčím ve své rodině, získal na chlup stejně bodů.

Celkem šesti našim studentům se podařilo prolomit hranici 100 bodů a i to považujeme za úctyhodný výkon. Gratulace směřují k Martině Janíkové (110,5b), Dominice Hámorské (104,5b), Kateřině Pastorové (102,5), Šimonu Pávkovi (101,5) a Lukáši Zákouckému (100b).

Mgr. Radka Vocílková