Bronzová medaile z okresního kola SŠH ve florbalu, Sedlčany.

Turnaje se letos zúčastnilo 10 mužstev a hrálo se ve třech skupinách.

Ve skupině B jsme měli za soupeře Gymnázium Příbram a SPŠ Příbram. Po remíze 1:1 s Gymnáziem Příbram, po gólu Patrika Míči, nás čekal zápas o všechno, protože do finále postupuje jen vítěz skupiny. Gymnázium Příbram totiž remizovalo se SPŠ Příbram také 1:1. SPŠ Příbram, jako druhé nejlepší mužstvo loňského přeboru bylo favoritem.

Naši hráči se ale nezalekli a po šťastné brance Dana Rosenbauma nastříleli překvapenému soupeři ještě během úvodních dvou minut další dvě branky. Autorem branek byli Patrik Míča a Pavel Vítek. Vedení jsme pak už s přehledem udrželi a postoupili do finálové části.

Ve finálové skupině nás čekala mužstva  SZŠ Příbram a SOU Dubno. První zápas se SZŠ Příbram jsme hned v úvodu nezvládli a po dvou minutách prohrávali 0:2. V dalším průběhu jsme již nedokázali vzdorovat a na závěrečných 1:5 korigoval výsledek Patrik Míča. Ve druhém utkání opět excelovala SZŠ Příbram a přesvědčivě porazila SOU Dubno 5:0. Poslední utkání bylo tedy přímým soubojem o druhé místo. Zápas byl velmi dramatický. První gól vstřelili hráči Dubna, nám se podařilo vyrovnat a strhnout vedení na naši stranu. Po 2 gólech Patrika Míči, Šimona Bambase a Pavla Vítka jsme ještě 9 sekund před koncem vedli 4:3. Soupeři se však podařilo v závěru vyrovnat a rozhodovaly nájezdy. Náš brankař Adam Mára zlikvidoval jeden nájezd soupeře, ale naši střelci brankaře soupeře nepokořili.

I tak je třetí místo krásným úspěchem našich florbalistů.