Už tam budeme?

Televizní soutěže s tímto názvem se dne 11. 9. zúčastnil tým ze 2.A ve složení: Vojta Bernát, Anička Smíšková, Vojtěch Kočárek, Matěj Černý a Aneta Eiseltová. Proti nám soutěžil tým z píseckého gymnázia.

Jako první soutěž nás čekal kvíz, na jeho vyřešení byl nominován Vojta Bernát. V něm ho čekaly záludné otázky, avšak vyhrál a připsal nám dva body a soupeř si odnesl jen jeden.

V druhém kole jsme měli před sebou soutěž s názvem černá díra. Do té se přihlásila Anička Smíšková a musela v ní do padesáti sekund prohledat neznámou oblast a najít pět krabiček a jednu obálku. Zvládla to nejlépe jak mohla a všechny předměty přinesla za skoro půl minuty. Ve třetí soutěži jsme zjistili, že v krabičkách z minulé soutěže jsou díly k sestavení praku. Ten byl potřeba k sestřelení balónků. Sestavovali jsme společně a střelcem se stal Vojta Kočárek. Při sestavování jsme byli stejně rychlí jako soupeři, ale při střílení se jako první trefil náš Vojta, štěstí nám však nepřálo a prak se rozpadl. Během našeho sestavování se soupeř trefil do všech cílů a poprvé vyhrál. Pak jsme dotáčeli úvod pořadu a čekala nás polední pauza.

Po obědě jsme řešili asi nezáludnější úkol, kde jsme museli složit puzzle, na kterých byl název planety. Ten jsme poté museli napsat, ale k fixe bylo připevněno pět provázků pro každého spoluhráče. To nám šlo opravdu dobře a slovo Jupiter jsme dopsali ve chvíli, kdy soupeř dopsal první písmeno. Tím jsme vyhráli další soutěž a přesunuli jsme se ven, kde nás čekalo lezení a házení na cíl. Rozdělili jsme se na lezce, kterým byl Vojta Bernát, nosiče obstarávala Aneta Eiseltová a házeči se stali Vojtěch Kočárek, Anička Smíšková a Matěj Černý. Nejdříve musel lezec shodit pytlíky, které byly umístěné na provazovém žebříku. Během toho je házeči zkoušeli hodit do cíle. Skončilo to 2:1 pro nás a další body přišly k nám. Dále nás čekal druhý kvíz, kterého se ujala Aneta Eiseltová. Čekaly ji ještě záludnější otázky a bohužel se netrefila ani jednou, zato soupeř věděl většinu a připsal si druhé vítězství. Potom jsme oblékli pláště a šli do předposlední soutěže, kterou byla laboratoř. V ní jsme odpovídali na tři otázky, po kterých následoval názorný pokus. Stejně jako soupeř jsme měli všechny odpovědi správně. Poslední soutěž byla hádání osobnosti, do kterého šel Matěj Černý. Kvůli naší pětibodové ztrátě jsme potřebovali vyhrát, a proto jsme vsadili polovinu bodů, zato soupeř zvolil jistější cestu a nevsadil nic. Williama Herschela však neuhádl ani jeden ze soutěžících a soupeři vyhráli v konečném výsledku 44:20. Tím pro nás soutěž skončila, ale za předvedený výkon se určitě nemusíme stydět.

Vojtěch Bernát