Návštěva Kappelnu

Dne 15. 6. 2019 se třída 2. A vypravila do severoněmeckého Kappelnu v rámci projektu Erasmus+ a strávila zde týden plný skvělých zážitků.

Naše cesta začala odjezdem z Příbrami. V Praze jsme přestoupili z autobusu na vlak Eurocity do Hamburku a poté se dopravili až do malého městečka Südenbraup, odkud si nás odvezli hostitelské rodiny do svých domovů.

Další den jsme měli volné dopoledne s rodinami a odpoledne jsme se vydali do zábavního parku Tolk–Schau, kde jsme si s německými přáteli udělali „grilovačku“ a užili jsme si místní atrakce.

V pondělí ráno jsme navštívili školu našich kamarádů a všichni jsme s úžasem „zírali“, jak také může škola vypadat. Odpoledne jsme se vydali na prohlídku Hamburku, kterou jsme zakončili ve strašidelném domě „The Hamburg Dungeon“, kde jsme se dozvěděli i něco o historii tohoto zajímavého města.

Druhý den jsme pracovali na školním projektu a odpoledne jsme pokračovali vyhlídkovou plavbou po Baltském moři, kterou jsme si náramně užili i s focením na přídi.

Středu jsme začali velmi brzkým odjezdem k Severnímu moři, kde jsme se prošli po vyschlé bahnité pláži a následně navštívili záchranné středisko tuleňů. Zde jsme vyplnili velmi zajímavý a naučný pracovní list o tuleních.

Ve čtvrtek ráno jsme opět zavítali do školy, dodělávali náš školní projekt a odpoledne nám němečtí kamarádi připravili procházku po městě Kappeln, kterou jsme si všichni společně náramně užili. Poté jsme měli volno v hostitelských rodinách a večer jsme utužili naše nová přátelství na rozlučkové párty. Hned následující ráno jsme se ale se slzami v očích museli s našimi německými kamarády rozloučit.

Ondřej Hudeček, 2. A